En Güncel Genel Blog Sitesi !

ZEKANIZA İHANET ETMEYİN

0 2

ZEKANIZA İHANET ETMEYİN

 

Gün içinde yaptığımız alışıl hale gelmiş bazı davranışlar zekâ seviyemizin düşmesine neden olur. Bazen bunların farkına bile varmayız. Ancak bunlara sağlığımız içinde bunlara dikkat etmek bizim elimizdedir.  

 

 Doymuş yağlar zihinsel performans da kayıplar yaşanmasına yol açıyor. Gün içerisinde tükettiğimiz şekerin oranı ne kadar yüksek olursa zihnimize zararı da o kadar fazla oluyor. Yetersiz uyku düşünme yeteneğimizi zayıflatıyor.Ayrıca uykusuzluk başkalarının duygularını anlama yeteneğini azaltıyor. Streste zekâmıza ihanet etmemize yardımcı oluyor.Kanında şeker seviyesi yüksek olan insanlarda hafıza kaybı fazla olmaktadır. İnternette arama yaptığımız zamanlarda bizim bilgimizi düşürmektedir.

 

Elektronik aletler de zihnimize zarar verir. Telefon, bilgisayar gibi aletler beynimizin küçülmesine neden olur.Bunun yanında bir konu hakkında ne kadar bilgili olduğunu düşünürsen ve ne kadar o konu hakkında diretirsen o bilgilerin tutarsız olduğunu gösterir. Zihnimize iyi bakalım hayatımız boyunca mutlu ve sağlıklı bir hayat sürelim.

 

 Kendimize zarar veren alışkanlıkları yapmamalıyız.Böylelikle zihnimizi zinde tutarız. Bunlara dikkat etmeli beynimize iyi bakmalıyız.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.