En Güncel Genel Blog Sitesi !

YAĞ YAKAN YİYECEKLER

0 12

YAĞ YAKAN YİYECEKLER

Konu nedenli yiyecek olursa o denli insan o denli insan sağlığı o denli kilo verme veya kilo vermek isteyen bireylerin özelliklede kadınların uğramadan geçtikleri durak noktalarından biri haline gelmekte, gerçekten bu bir kadın durağıysa eğer kesinlikle yağ yakan yiyeceklerden yararlanılmalı.

YAĞ YAKAN YİYECEKLER kısmen ya da mantık bazında metabolizmayı hızlandıran, yağın vücuttan atımını hızlandıran, metabolizmayı tetikleyen, yağ yakımı, kandaki kötü kolesterol seviyesini düşürmeyi sağlayan, yağı çözen, yağın depolanmasını engelleyen ya da bunu en az seviyeye düşüren, türden kelime gruplarıyla anılır ve bu şekilde ifade edilir.

Toplumumuzda yağ yakan yiyecekler araştırılmak yerine kulaktan dolma bilgilerle diyet listelerinde yazılan ya da kendi dolaplarına astıkları yan komşu diyetlerindeki tam anlamıyla neyin neye yaradığı bilincine varılmadan vasat sonuçlara maruz kalma edası, sevdası vardır.

Bazı bilimsel araştırmaların ve vücuttan yarattığı etkiye göre tavsiye edilen birkaç tane yiyeceği merceğimize alarak en azından insan beyninde bazı olguların kalıpların yerini değiştirebilir ya da yıkabiliriz. Önceliğimiz bu yiyeceklerin basit bulunabilen yiyecekler olması ekonomimizi fazla zorlamadan bize hitap eden yiyecekler olmasıdır benim açımdan.

Kırmızıbiberle sahaya girelim kalp atışını hızlandıran bu oyuncumuz bununla da kalmayıp damarlardaki kötü yağı temizleyip bizim için hem sağlıklı bir besin olmakla beraber yağ yakımında akla ilk gelen bir sebze olma yolunda da emin adımlarla ilerlemekte.

Süt yağlı yada yağsız olması fark edilmeyen protein özelliği sayesinde metabolizmayı hızlandırdığı için yağ yakımına yardımcı içeceğimiz sütün türevi olan yoğurt da onun kadar faydalıdır diyet yapan bay ve bayanlara.

Zeytinyağı yağ olmasına rağmen yağ yakımı ve kandaki kötü kolesterol seviyesini düşürmekte oldukça faydalıdır.

Portakal ve greyfurt yani C vitamini ailesi bunlarda yağın çözünmesi vücuttan atılması konusunda ellerini sıvayıp olaya dâhil bir gruptur.

Yeşil çay bu tamamıyla adına yakışır bir görevi üstlenmekte dinlenir haldeki yakılan kaloriyi arttırır.

Somon balık olarak ve omega 3 sınıfını temsil ederek vücutta kalori yıkımından sorumlu leptin hormonu seviyesini yükseltir.

Bal tatlı özelliği olduğundan dolayı kaçınılsa da nitrik asit sayesinde yağların atımında rol oynar.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.