En Güncel Genel Blog Sitesi !

Sivilceler İçin Doğal Maskeler

0 18

Sivilceler İçin Doğal Maskeler

Sivilce ; cildin fazla yağ üretmesiyle oluşan , cildimizi iyi temizlememizden kaynaklanan bir cilt problemidir. Sivilce problemiyle hayatımızın bir bölümünde mutlaka savaşmışlığımız olmuştur. Bu savaşa genellikle ergenlikte başlarız. Bazılarımız ergenlikten sonra sivilceleriyle vedalaşırken, bazılarımız ise tüm hayatı boyunca sivilceleriyle savaşmaya devam ederler.

Sivilcelerimiz vücudumuzun birçok yerinde çıkabilir. Yüzümüzde , boynumuzda , kollarımızda hatta sırtımızda. Genellikte sırtımızı göremediğimiz için ordaki sivilceleri pek önemsemeyiz ancak bu durumun aksine yüzümüzü sürekli gördüğümüz , hatta sosyal hayatımızda da herkes yüzümüzü gördüğü için , sivilcelerimizden estetik kaygılardan dolayı çok rahatsız oluruz. Sivilcelerimizden kurtulmak için birçok yol deneriz. Bazen anlık sinirle çok yanlış olduğunu bile bile sivilcelerimizi sıkarak patlatmaya çalışırız. Bazen üzerini makyaj malzemeleri yardımıyla kapatmaya çalışırz. Ancak bunlar çok yanlış yöntemlerdir ve sivilcenin geçmesinin aksine daha çok başka yerlere yayılmasına, iltihap kapmasına, kabuk bağlamasına neden olur. Sivilcelerinizden kurtulmak için bulduğunuz bazı yöntemler muhakkak vardır, ama ben şimdi sizlere başka bir yöntemden bahsedeciğim; Sivilceler için doğal maskeler. Evet bu yöntemi başkalarından duydunuz , belki televizyondan belki dergilerden okudunuz ama tariflerdeki malzemeler çok detaylı olduğu için uğraşmak istemediniz veya geçerliliğine hiç inanamadınız değil mi ? Evinizde olduğundan emin olduğum bir kaç malzemeyle hazırlayacağımız bu tarif için bir kez bana inanın ve uygulamaya koyulun. Farkı çok kısa bir zamanda görecek ve bana teşekkür edeceksiniz. Yalnız lütfen bu maskeyi uygulamaya başladıktan sonra artık sivilceleriniz ile oynamayı bırakın, çünkü daha önce bahsettiğim gibi sivilceleriniz ile oynamak onları daha çok arttır ve bu durumda maskenizin iyileştirici özelliğinden maalesef yararlanamazsınız. Gelelim tarifimize ; Malzemelerimiz :

1 adet limon

6 adet aspirin

Karbonat

Sıcak bal

Yüz kremi veya zeytinyağı.

6 adet aspirininizi güzelce ezin ve bir tabağın içine boşaltın. 2 yemek kaşığı limon suyunu ekleyip , aspirinin yoğun bir kıvam almasını sağlayın. Eğer cildiniz yağlı ise , karışıma 1 çay kaşığı kadar daha limon suyu ekleyebilirsiniz. Ancak cildiniz aksine kuru bir cilt ise , karışımımızı bir yemek kaşığı sıcak bal ve 2 damla kadar zeytinyağı ekleyip hazırlayabiliriz. Maskemiz hazır olduktan sonra , isterseniz tüm yüzünüze , isterseniz sadece sivilce olan bölgelere uygulayabilirsiniz. Kurumasını bekledikten sonra ise sıcak suyla nemlendirilmiş bir bezi , karbonata batırıp yüzünüzü temizleyebilirsiniz. İşte bu kadar basit. Sivilcelerden kurtulmak aslında çok kolay. Cilt temizliğinize, yediklerimize, içtiklerimize dikkat edersek emin olun sivilceler dert olmaktan çıkar. Sağlıklı günler dilerim.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.