En Güncel Genel Blog Sitesi !

Sevmediğiniz İşte Çalışırsanız Olacaklar Nelerdir?

0 6

Sevmediğiniz İşte Çalışırsanız Olacaklar Nelerdir?

Kişisel gelişim alanında, eğitim konularından biriside çalıştığımız işimizi sevmemizdir. Çalıştığımız veya yapacağımız işleri seversek, öz veri ile daha temiz ve daha sağlam işler çıkarabiliriz. İşlerimizde ileri seviyelere ulaşabiliriz. Yetenekli olduğumuz işlerimize uygun olarak çalışacağımız işyerimizde hayattan ve işimizden de zevk alabiliriz.

İşlerimizi severek çalışında belli seviyelere ulaştığımız gibi sevmeyerek yapılan işlerimizde de aynı şekilde ters orantı olarak beklentilerin aşağısında kalabiliriz. Sevmediğimiz fakat çalışmak zorunda kaldığımız işlerimizde, hem kendimize hem iş yerimize katkımız olmaz.

Sevmediğiniz işte çalışırsanız olacaklar nelerdir? Diye düşündünüz mü? Olabilecekler hususunda geniş çaplı bir araştırma yapabilir ve neler yapılması hususunda gerekli tedbirleri alabilirsiniz. İnsan karakterleri, kimi zaman çalışmaya mecbur hissettikleri işler için, olumlu yaklaşımlar sergiler ve kendilerinin bu işe muhtaç gibi hissederek, çalışmaya devam ederler. Olacaklardan ve hem işyerine, hem de kendisine zarar vereceğinden haberdar olmadan kendilerini işin akışına bırakırlar.

Sevmediğiniz işlerde çalışmanızın neticesi olarak, yaptığınız işlerden fayda göremezsiniz. Sizden beklentileri karşılayamazsınız. Rutin çalışma sistemi ile sadece bulunduğunuz yerde kalıcı olursunuz. Hayattan beklentilerinizin başladığı nokta olarak işinizi düşünürseniz,Beklentilerinizden uzak bir hayat yaşarsınız. Aklınız da sürekli olarak başka işler veya başka ne iş yapabilirim gibi düşünceler ile kimi zamanlar elinizde ki işi bile yapamaz duruma gelirsiniz. Bu mutsuz iş yaşamı evde de devam eder. Akşamları eşinize veya çocuklarınıza yansıttığınız mutsuz tavırlar, ev hayatınızda da huzursuzluk yaratır. Ne kadar süre ile bu işin devam edeceğinizi bilmeden işlerin yolundan çıkmasına sebep olursunuz. Sağlığınız açısında ilerleyen dönemlerde sıkıntı doğurabilecek bu duruma bir an evvel çözmelisiniz.

Sevmediğimiz işlerde çalışmamız zorunlu bir hal ise, bunun üstesinden gelebilmeniz için, çalışma ortamınızda farklı yenilikler yapabilirsiniz. İşinize adapte olabilmeniz için işinizi sevebileceğiniz yönleriyle araştırınız. İşinizde ileri seviyelere ulaşmak için mutluluğu ve adaptasyonu yakalamanız gereklidir. Yaptığınız işlerin hangi noktasında daha başarılı olduğunuz bulabilir o işe doğru yönelebilirsiniz. Bu şekilde davranmanız size işi adapte etmeyi sağlayacaktır. Sizden yetkili kişilerle görüşerek işinizde özveriyi yakalamanız adına yenilikler talep edebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.