En Güncel Genel Blog Sitesi !

Bitcoin Yükselişi Alt Coinleri Nasıl Etkileyecek..

0 16

Bitcoin Yükselişi Alt Coinleri Nasıl Etkileyecek..

 

Geçtiğimiz üç günde işlemleri yükselişle tamamlayan Bitcoin fiyatları, dünkü işlemlerde kritik seviye olan 50 bin doları da aşarak, 7 Eylül tarihinden beri ilk defa bu seviyeyi geçti. Dün, 51 bin 740 dolar seviyesine kadar yükselerek, geçtiğimiz 1 ayın en yüksek seviyesini gören Bitcoin fiyatlarında bugün gelen kar satışlarıyla beraber uzmanlara göre, hafif düşüş gözlemleniyor.

Önceki günlerde Çin’den gelen kripto para madenciliği ile ilgili olumsuz haberler sonrasında kripto para piyasalarında deprem havası yaşanırken, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın kripto para birimleri ile ilgili ‘yasaklama olmayacak’ ifadelerinin sonrası piyasalar rahatladı ve sonrasında yeniden hareketlenerek yeşili yaktı.

Kripto uzmanları, Bitcoin fiyatlarında yeni rekorların görülebileceğine işaret ederken, yatırımcılar zarardan kaçınabilmek için haber akışlarını dikkatlice takip etmeli ve temel, teknik analizlere daha fazla önem vermelidir. Ani düşüş ve yükselişlerin de yakalanabilmesi için piyasanın dakika dakika takip edilmesi gerekiyor.

Kripto piyasasıyla ilgili sevindirici haberlerin yanında olumsuz senaryolara da dikkat çeken uzmanlar, yatırımcıları uyardı.  ABD’de kripto paralara geleceği beklenen denetim ve Merkez bankalarının faiz artışına başlaması ile beraber kripto para piyasasının da baskılanması bekleniyor..

Bitcoin fiyatları, gün içerisinde en yüksek 51 bin 883 doları, en düşük 51 bin dolar seviyesini görürken; saat 11.19 itibarıyla yüzde 0.33 oranında bir düşüşle, 51 bin 294 dolar seviyesini koruyor. Geçtiğimiz 2 haftanın en yüksek seviyesini gören işlem hacmi en yüksek ikinci kripto para birimi olan Ethereum’da (ETH) da düşüş hakim..  Ethreum fiyatları ise, gün içerisinde en yüksek 3 bin 541 doları, en düşük ise 3 bin 416 doları görürken; şu dakikalarda yüzde 3,51 oranında düşüşle 3 bin 393 dolar seviyesinde hareket ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.